web analytics

Att begrava sig i studierna

Micke, 11 januari 2007, 2 kommentarer
Kategori: Ord
Taggar: , , ,

Idag ska det ske, första gången jag pluggar ganska effektivt hemifrån. Kommer ju få stänga av internet, det har jag ju redan förstått, det funkar inte annars. Sen kommer jag väl känna mig lite smått frustrerad. Men jag siktar på att svara på åtminstone 10 frågor. SÅ om någon undrar varför jag inte svarar. Ja, jag pluggar. Måste verkligen, om jag vill klara tentan på söndag. Kul dag att ha en tenta på. Inte för att jag har något bättre för mig på lördagen eller fredagen. Eller idag :P

Kan tänka mig en hel massa som är roligare att göra, men ja.. Ibland får man offra sig. Nu ska jag begrava mig i böcker.

Andra bloggar om: , ,

Intressant

Andra bloggar om: , , ,

Relaterade inlägg:

  1. Dan Brown och kommersen.
  2. Söndagstankar
  3. No more, please?
  4. Det kickar på!
  5. Rensar blommor

Kommentarer

2 Kommentarer, Skriv en kommentar
  1. Linda
    11 januari 2007, 13:22

    Önskar dig lycka till! Inom vilken kurs är det du har tentan, utveckligspsykologi?

  2. randler
    11 januari 2007, 14:21

    Introduktion till psykologi. Det är typ de fyra perspektiven inom alla grunder. Inlärning, minne osv. Även utvecklingspsykologi. Kowalski & Westen. :P Tack!

Lämna en kommentar:

Namn *

Mail (syns inte) *

Webbsida

Spam Protection by WP-SpamFree